زبان چهره اسب

در قسمت های قبل گفتیم که اسب ها هم مثل ما آدم ها با دیگران و همچنین با انسان ها ارتباط برقرار می کنند، فقط به جای زبان سر از زبان بدن استفاده می کنند و با علامت هایی که در گوش ها، دم، حالت بدن و ... نشان می دهند حرفشان را به ما می فهمانند.

در این قسمت دنیای اسب درمورد حالات چهره اسب صحبت می کند.

 

زبان چهره اسب

 

علامتهای صورت اسب بسیار ظریفتر از دیگر علائم در زبان بدن اسب است. بینی کشیده شده و دهان سفت و سخت نشانه ترس و عصبانیت در اسب است. نگرانی اسب به صورت چین و چروک بالای چشم نشان داده می شود. وقتی چیز جدیدی به اسبتان یاد می دهید او را به خوبی تماشا کنید: در ابتدا دهانش سفت و سخت است. اما بعد، درست زمانی که پیام شما را فهمید و مطلب را یاد گرفت، دهانش آزاد می شود و تکان می خورد.

جمع شدن بینی اسب به معنی این است که اسب شما دچار رنجش شده یا از چیزی بدش آمده است. اسبی که دهان باز دارد و دندانهایش را نشان می دهد، در واقع شما را به گاز گرفتن تهدید می کند! (حالتی مشابه در کره اسبها هم دیده می شود که نباید با این اشتباه گرفته شود: نشان دادن دندانها در کره اسب به معنی حالت تسلیم او است.)

 

زبان چهره اسب

 

بینی کشیده شده و دهان باز اسب به این معناست که اسب می خواهد متقابلا به شما توجه و رسیدگی کند یا از شما تشکر کند. ممکن است این حالت را در هنگام قشو کردن اسبتان دیده باشید. در این حالت ممکن است گردن اسب هم کشیده باشد.

آنچه دنیای اسب در اینجا ارائه کرد تنها اشاراتی از بحث جذاب و خواندنی زبان بدن اسبهاست. شما با تماشای دقیق اسبها همراه با مطالعه در این زمینه می توانید اطلاعات زیادی در این رابطه به دست بیاورید. با اینکه اسبها نمی توانند حرف بزنند، اما ما با درک هر چه بیشتر آنچه می خواهند به ما بگویند از طریق نشانه های غیر کلامی می توانیم اسبمان را بهتر بفهمیم و در نتیجه واکنش مناسب تری به او نشان بدهیم.

 

آغوش اسب

 

فهمیدن زبان اسب ها تفاوت شگرفی در نحوه ارتباط ما با این موجودات شگفت انگیز ایجاد خواهد کرد.

ترجمه اختصاصی دنیای اسب

منبع: acreageequines.com

تاریخ آخرین به روز رسانی سه شنبه 08 اسفند 1391 ساعت 11:20